5 C
Скопје

ВИДЕО: Мијалков попладнево се пријави во Обвинителството: Се извинувам, бев болен и во изолација со температура над 40 степени

Сашо Мијалков попладнево се пријави во Обвинителството, објави ТВ 24. Во изјава за телевизијата, екс директорот на УБК посочи дека изминатите деноиви бил во изолација поради висока температура.

– Дојдов да се јавам во Обвинителството. Имав температура над 40 степени и бев изолиран со симптоми на коронавирус. Вчерашниот ден го минав во изолација. Се извинувам на цела јавност за сè што се случи. Уште еднаш повторувам дека нема да побегнам. Се извинувам на Владата, на премиерот, на министрите, рече Мијалков во изјава за ТВ 24.

Прочитајте и...  Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Поврзани вести

Понеделник – Денот Д за попис на дијаспората, дипломатите, затворениците и бездомниците

Слободен печат

Малолетникот кој го прегази д-р Јота може да избегне малолетнички затвор

Слободен печат

Собир на руската опозиција на годишнината од убиството на Борис Немцов

Слободен печат

Влада: Нула толеранција за насилство врз новинарите – санкции и казни за насилниците

Слободен печат

САД: 1,9 трилиони за економијата погодена од пандемијата

Слободен печат

ВИДЕО | Една е мајка: Жена во Турција ги фрли четирите деца низ прозорец за да ги спаси од пожар

Слободен печат

Остави Коментар