Михајловиќ пуштен од болница, заврши вториот циклус на хемотерапија

Михајловиќ во текот на викендот седеше на клупата на Болоња во дуелот со Лацио, а денеска и официјално ја напушти болницата „Sant’Orsola“. Српскиот тренер се бори со акутна леукемија поради што веќе имаше еден циклус на лечење кој успешно заврши во јули годинава.

Михајловиќ моментно се чувствува добро иако хемотаријата остави белег на неговито физички изглед, но најважно е што постои голем напредок во лечењето. На него му остана уште еден циклус на хемотерапија по што ќе се чекаат конечните резултати за да се види дали српскиот тренер и дефинитивно ја победил тешката болест.

Прочитајте и...  Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат