Михајловиќ ќе „лапне“ три милиони евра од Спортинг Лисабон

Тренерот на Болоља, Синиша Михајловиќ и кога фудбалот е суспендиран, заработува милиони.

Судот за спортска арбитража во Лозана (ЦАС) донесе одлука во негова корист во спорот со Спортинг Лисабон кој мора да му исплати исплати три милиони евра на српскиот тренер до крајот на април за раскинот на договорот за соработка по само девет месеци во 2018 година.

Во периодот меѓу потпишување на договорот на Михајловиќ со клубот, во Спортинг се одржаа избори што резултираа со смена на претседател, а новиот прв човек на тимот од Лисабон дека Србинот нема да биде тренер на првата екипа.

Михајловиќ се обиде, но не успеа да се договори со новото раководство, па заштита на своите права мораше да побара пред ЦАС.

Прочитајте и...  Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Прочитај повеќе

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супермаркет во Јувентус, 11 фудбалери на продажба

Слободен печат

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат