Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Натпреварот од 33. коло во Серија А помеѓу Болоња и Наполи беше причина за нова средба на двајцата добри пријатели, Синиша Михајловиќ и Џенаро Гатузо.

И двајцата лути ривали од играчките денови, денеска се тренери, а пред почетокот беше направена фотографија која ја воодушеви фудбалска Италија.

Гатузо дојде до клупата на Болоња и седна покрај Михајловиќ, а фотографите го завршија останатиот дел од работата.

Прочитајте и...  Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат