МИГРАНТИ ГО ОКУПИРАЛЕ ПАНТЕОН ВО ПАРИЗ: Бараат исти права како Французите!

Полицијата во Париз ги остранила мигрантите кои се собрале кај спомен-зградата Пантеон, за да бараат да им се дадат дозволи за постојан престој во оваа земја.

Полицијата била принудена да влезе во зградата, каде се погребани важни личности, па по неколку часа ги извадила нелегалните мигранти кои се собрале таму.

Тие барале и состанок со премиерот Едуард Филип, а барале исти права како и Французите.

– Сакаме да имаме исти права како граѓаните на Франција – изјавил некој од нив, пренесуваат француските медиуми.

‘Black Vest’ protesters occupy Pantheon in Paris, demand papers for all illegal migrants

‘Black Vest’ protesters occupy Pantheon in Paris, demand papers for all illegal migrantsREAD MORE: https://on.rt.com/9y1y

Publiée par RT sur Vendredi 12 juillet 2019

Прочитајте и...  Уапсени 11 лица на протест во Лондон заради убиството на афроамериканецот Флојд во Минеаполис

Прочитај повеќе

Тачи очекува новата Влада на Косово да се формира што поскоро

МИА Агенција

Протести ширум светот поради убиството на Џорџ Флојд (ФОТО)

Слободен печат

Дука: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19

Слободен печат

Таравари смета дека членовите на Комисијата за заразни болести потпаднале под влијание на политиката

Слободен печат

Путин го одложи референдумот за промена на Уставот

Слободен печат

Пет штипски конфекции се затвораат, се врши масовно тестирање на работниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат

Двојно убиство и самоубиство го потресе југот на Србија, Сурдулица завиена во црно

МИА Агенција

Уставниот суд ја објави одлуката со која се отвора патот за формирање нова влада на Косово

МИА Агенција

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

МИА Агенција

Можно воведување карантин во некои општини

Слободен печат

Украдените телефони за време на протестите се бескорисни, „Епл” ги блокираше

МИА Агенција