Мицотакис на средба со Трамп во Белата куќа

На средбата учествуваше и државниот секретар Мајк Помпео.

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис синоќа се сретна со американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа.

На средбата учествуваше и државниот секретар Мајк Помпео.

Мицотакис, придружуван од сопругата во Белата куќа беше пречекан од Претседателот и првата дама Меланија Трамп. Мицотакис синоќа имаше обраќање и во Атлантскиот совет во Вашингтон, каде посочи дека „пристигнал (во САД) во турбулентно време, но и во најдобриот момент во односите меѓу Грција и САД”.

Прочитајте и...  Османи: Нема друг датум за избори освен 5 јули

Прочитај повеќе

„Рено“ успеа да се извлече од кризата: Државата му обезбеди кредит од 5 милијарди евра

Слободен печат

ЕК го класифицира Ковид-19 како „средна закана“, силни критики во Европарламентот

Слободен печат

Во секоја фирма ќе мора да има ковид-координатор

Весна Дамчевска

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција

Основачот на „Зум“ за еден ден заработи 800 милиони долари

Слободен печат

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција

ОПЕК: Се разгледуваат две опции за следниот период

Слободен печат

Хамнеи: САД се однесуваат кон другите, исто како полицајците кон Флојд

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиен пензиониран полицаец кој се обидел да спречи грабеж за време на протестите во САД

Слободен печат

„Комунална хигиена”-Скопје со апел за навремено плаќање на побарувањата за собирање и транспорт на отпадот

Слободен печат

Полска: Претседателските избори ќе се одржат на 28 јуни

Слободен печат