Мицковски негира дека италијанскитен власти реагирале за спречување на акцијата за кокаин

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска на прес-конференција го отфрли како невистинито тврдењето на дополнителката заменик-министерка во МВР, Славјанка Петровска, дека италијанските власти му реагирале на министерот Наќе Чулев за издавање информации во јавноста за акцијата за заплена на кокаин во Крушопек.

„После три години мораториум во борбата со криминалот и кокаинот во државава, акцијата се случи. Јас навистина би сакал да знам од каде ви е таа информација дека нашите сојузници од Италија реагирале во насока на тоа. Доколку ги прашате нашите сојузници од Италија мислам дека ќе добиете поинаков одговор од тоа што заменичката Петровска го изјавува“, рече Мицкоски.

Прочитајте и...  Русија е спремна да постигне договор со САД за новиот СТАРТ

Прочитај повеќе

Јавниот сервис во Црна Гора ги отпушта од работа хонорарците

Слободен печат

Анкета: Германците го почитуваат социјалното дистанцирање, но не и забраната за излегување

Слободен печат

Медицински сестри сведочат за Слободен печат: Немаме доволна заштита, а граѓаните се несовесни

Предупредување: Брадата ја прави маската ФФП2 неефикасна

Слободен печат

Макрон размислува за одложување на општинските избори до октомври

Слободен печат

Економската криза ја тресе Шпанија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во последните 24 часа во Шпанија починале 950 луѓе од коронавирусот

Слободен печат

„Еурактив”: Членството на С. Македонија во НАТО ја налути Русија

Бојана Нојиќ

Рекорден број на заразени во Русија во еден ден

Слободен печат

Словенечкото Собрание го расправа „Мега корона законот“ вреден три милијарди евра

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: МОМЧИЊА БРУТАЛНО ТЕПАAT ДЕВОЈКА ВО ШТИП

Мирослава Бурнс

СЗО: Наскоро ќе достигнеме еден милион потврдени случаи на коронавирус

Слободен печат