Мицкоски: Законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните, туку за надлежностите и процедурите

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил ја коментираше денешната статистика од 640 новозаразени и 12 починати лица со коронавирусот.

-Законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните, туку за надлежностите и процедурите. Но, не ја испуштија можноста да посочат виновници и направат политика. И додека се чека 27-ми, кога и е на дневен ред законот, фали уште и луѓе да умираат по улици, бидејќи здравствениот систем е трул, не е ефикасен и е пренатрупан. Бог нека ја чува Македонија. Очигледно владата тоа не го може одамна- напиша Мицкоски.

640 новозаразени и дури 12 починати. А законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните туку за…

Publiée par Hristijan Mickoski sur Jeudi 22 octobre 2020

 

Прочитајте и...  Демократски Сојуз: Да не се газат темелните вредности на АСНОМ и антифашизмот

Поврзани вести

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Слободен печат

Мицкоски најави: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави предлог за доверба на Владата во Собранието

Слободен печат

Меркел: Граѓаните да бидат трпеливи, се гледа светлината на крајот на тунелот

Слободен печат

Експерт на СЗО: Животот на кој што бевме навикнати пред пандемијата е реален повторно

Слободен печат

ВИДЕО | Путин: Избегната е еколошка катастрофа, но се уште е рано за опуштање

Слободен печат

Племињата креваат глас: Вратете ни ја земјата!

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian