Мицкоски закасни кај Пендаровски и си го заборави тефтерчето (ФОТО)

Во вила Водно кај претседателот на државата Стево Пендаровски пристигнаа лидерите на најголемите парламентарни партии.
Прв на Водно стаса лидерот на ДУИ, Али Ахмети, па Билал Касами на Беса, Зијадин Села на Алијанса на Албанците, премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, иако не беше напишан на листата на поканети на соопштението од Кабинетот на Пендаровски, петтиот пристигна лидерот на ДПА, Мендух Тачи.
Со осум минутно доцнење на Водно пристигна и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој сепак се врати назад во автомобилот бидејќи си го заборави тефтерчето и мобилниот телефон.
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат

 

Прочитајте и...  Богојески: Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување

Прочитај повеќе

Светот допрва ќе ги осети последиците од короната: Вниманието е на вирусот, а демнее опасност за која никој не збори

Слободен печат

Протестите во Србија продолжуваат шести ден по ред

Слободен печат

Богојески: Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување

Слободен печат

Сувенири од 360.000 евра за промоција на Скопје 2014 шест години скапуваат во подрум

Слободен печат

Хоти: Приштина во дијалогот со Белград влегува единствено заради меѓусебно признавање

Слободен печат

Шекеринска: Десетина дена пред нападот во Собранието ќерката на Дурловски ми седеше во скут додека и читав приказна

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 21/10/2019 - 07:38 at 07:38

Ништо чудно, изгубен случај.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Четврти ден протести во Бугарија: Демонстрантите бараат оставка од Владата и јавниот обвинител

Слободен печат

Заев: Со седење дома на ден на избори, помага само да се врати режим

Слободен печат

Мицкоски: Нудиме 1.000 решенија за 1.000 проблеми

Слободен печат

Спасовски и Филипче во Куманово: На 15 јули гласајте за сигурно здравство

Слободен печат

Еколошка катастрофа: На Арктикот истекле 45 тони гориво

Слободен печат

МЗ: Изминатиот период се набавени 12 амбулантни возила и 13 нови возила за домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат