Мицкоски: Заев предложи предметите на СЈО да ги преземе обвинител на предлог на опозицијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски рече дека премиерот Зоран Заев на вчерашната лидерска средба предложил да се формира ново обвинителство за висока корупција кое ќе го води обвинител на предлог на опозицијата и кое ќе ги преземе и предметите од Специјалното јавно обвинителство. Според Мицкоски, вчера не се постигнал договор … Продолжи со читање Мицкоски: Заев предложи предметите на СЈО да ги преземе обвинител на предлог на опозицијата