Мицкоски за Вечерњи.хр: Заев му даде аргумент на Макрон да ги блокира македонските евроинтеграции

Во разговор за Вечерњи.хр лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не смета дека ЕУ донела неправедна одлука за одложување на датумот за почетокот на преговорите со Македонија, туку таа одлука ја смета за последица на тригодишната катастрофална политика на премиерот Зоран Заев.

Во разговорот Мицкоски вели дека Заев ќе влезе во историјата на Македонија како најнегативната личност во овие 28 години, како и дека за него референдумот од 1991 година е единствениот важечки.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека активниот проблем во нашето општество е криминалот, корупцијата и политичкиот притисок на судиите и обвинителите и заради тоа и Макрон го спречил отворањето на преговори со нашата држава.

Целото интервју прочитајте го тука.

Прочитајте и...  Во Кичево четворица кои имале контакт со заразеното лице со коронавирус се негативни

 

Прочитај повеќе

Дури 16 градови во САД побараа активирање на Националната гарда

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на МЗ, Венко Филипче

Бојана Нојиќ

Витанов: Криумчар на мигранти од Косово е позитивен на Kовид-19,

Слободен печат

Европските берзи бележат раст

Слободен печат

Над 144 илјади заразени со Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Грција ќе ги покрива трошочите за карантин од Ковид – 19 на туристите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот принц позитивен на Ковид-19: Се заразил на забава во Шпанија во време на карантин

Слободен печат

Закерберг со предлог до Трамп: „Олади малку“

Слободен печат

Директорот на „Службен весник“ во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат.

„Емирати Ерлајнс“ очекува враќање во нормала до 2024 година

Слободен печат

Флојд бил тепан и на задното седиште од полицискиот автомобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум лица починаа, од 727 тестирања регистрирани 89 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат