15 C
Скопје

Мицкоски: Случајот Рашковски го нацртав утрово, тоа е случај кога се оди на суд со рацете во џеб

Македонија е практично мала земја и сѐ се знае. Неколку дена однапред се најавуваше дека ова ќе се случи. Тоа уште започна со сценариото со неговата од кабинетот на Заев, како негов соработник или советник, што и да е таму. Па се шпекулираше дека ќе заврши само со одземена патна исправа, па како поминуваат деновите велеа дека ќе добие куќен притвор. Еве доби куќен притвор, јас го најавив. Може и да ви кажам и чекор понатаму што ќе се случи. Еве можеби ќе се прошири со дополнителни две обвиненија неговата пријава, па можеби ќе биде променета оваа мерка притвор, наместо куќен да биде ефективен, истакна Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, при гостување во емисијата „Само интервју” на Канал 5 телевизија.

Мицкоски додаде дека, како што разбрал, и обвинителството се жали на одлуката на судот.

– Во текот на утрото јас објавив еден статус на социјалните медиуми, каде што кажав дека практично пријателите и соработниците на Заев на распит се носат со рацете во џеб, а сите оние коишто Заев ги смета за свои непријатели и противници им се ставаат лици на рацете, појасни Мицкоски.

Обвинителството ќе поднесе жалба за мерката куќен притвор на Драги Рашковски

Судот му одреди куќен притвор на Драги Рашковски

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар