Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Моите желби се за подобро утре за секој еден човек, и развој на нашата Македонија, вели Хирстијан Мицкоски, лидер на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

Година повеќе, но и мудрост повеќе. Благодарност до моите соработници кои пријатно ме изненадија, напиша на Фејсбук лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски.

-Благодарност од се срце и до сите кои ми честитавте, а не успеав поради работните обврски да возратам. Моите желби се за подобро утре за секој еден човек, и развој на нашата Македонија! Тоа ќе го постигнеме обединети, целосно искрени и со срце за промени за нашата земја и иднина- се заблагодари Мицкоски.

Година повеќе, но и мудрост повеќе. Благодарност до моите соработници кои пријатно ме изненадија. Благодарност од се…

Publiée par Hristijan Mickoski sur Mardi 29 septembre 2020

Прочитајте и...  Заев, Димитров и Османи на онлајн средба со Борел: Првата меѓувладина конференција ќе биде позитивен сигнал и до целиот регион

Поврзани вести

Освен пандемијата зимава на Балканот му се закануваат и катастрофални поплави

Слободен печат

Шведска ги укинува рестриктивните мерки за повозрасните луѓе, немало докази за втор бран на новиот коронавирус

Илинка Иљоска

Спасовски: Потребата од соработка во регионот и со ЕУ е поизразена од кога било

Слободен печат

ЕУ: Членките на СЗО потранспарентно да известуваат за пандемијата

Илинка Иљоска

Во Косово се приведени 19 сириски државјани

Илинка Иљоска

Град Скопје во свои раце ги зема инспекциските служби од општините за да нема дивоградби како „Мавровка“

Остави Коментар