Мицкоски мавташе со искази за „Рекет“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната партиска прес-конференција откри дека до нив свиркач доставил искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема неговото име, но има имиња на луѓе од власта, не сакајќи да открие детали. Зоран Заев денеска рече дека истрагата за „Рекет“ според неговото лично мислење води до Мицкоски.

-Нема да го тужам Заев но ќе го предупредам дека свиркач достави до нас искази на сведоци и вештачења и наредби за вештачења за случајот „Рекет“. Во нив го нема моето име, но има имиња на луѓе од власт – рече Мицкоски додека пред новинарите држеше во рака папка со документи.

Тој потенцираше дека овие докуемнт ќе ги објави, само доколку тој и неговата партија видат дека водењето на овој случај оди во друг правец.

Мицкоски: Заев предложи предметите на СЈО да ги преземе обвинител на предлог на опозицијата

Прочитајте и...  Џон Болтон: На Трамп не треба да му се даде втор мандат

Прочитај повеќе

Џафери: Седете во салата дури трае паузата, запознајте се малку меѓу себе

Слободен печат

Францускиот научен комитет предупредува: Многу е веројатна појава на уште еден бран на коронавирус наесен или во зима

Слободен печат

Русија следната година ќе започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца

Слободен печат

Апасиев од Левица гласаше воздржано за дневниот ред на конститутивната седница

Весна Тодоровска

Почна конститутивната седница, Со 115 гласови „ЗА“, Шахпаска избрана за претседател на Верификационата комисија на Собранието (ФОТО)

Весна Тодоровска

Трамп со закана за државните агенции: Ако не вработувате Американци ќе бидете отпуштени

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пад на невработеноста во Шпанија за прв пат од февруари

Слободен печат

Брнабиќ: Јас сум еден од двајцата кандидати за премиер на Србија

Слободен печат

Доктор Коровешовска: Охридските журки ќе ни се удрат од глава за две недели кога ќе врие заразени од Ковид 19

Мирослава Бурнс

Силен земјотрес ја погоди југоисточна Турција

Слободен печат

Непријатно искуство: На Муцунски не му дозволиле да го внесе тротинетот во Собранието

Слободен печат

Мицотакис направи мали промени во грчката влада

Слободен печат