Мицкоски: Луѓето се незадоволни од живејачката, луѓето сакаат промени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата 360 степени на ТВ Алсат М, истакна дека во текот на предизборната кампања посетил голем број на градови и села, се сретнал со голем број на граѓани, и она што го почувствувал е дека народот сака обнова.

-Желбата на граѓаните на овие избори е очигледна и тоа се случува на терен секојдневно бидејќи посетувам од 3 до 5 различни места, се трудам да ја поминам цела Македонија во оваа предизборна кампања и она што можам да го почувствувам, е рефлексијата од теренот, од граѓаните дека всушност луѓето навистина сакаат обнова и не се задоволни од тоа што се случуваше изминатите три години години, вели Мицкоски.

Прочитајте и...  Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Суштината е дека луѓето се незадоволни од живејачката, истакна Мицкоски, луѓето сакаат промени.

-Луѓето ова денешно секојдневие кое што го живеат не ги прави среќни и задоволни. Тоа мене ми дава храброст, но од друга страна и ме обврзува дека после 15 јули, ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која што ја предводи ќе добие масовна поддршка од граѓаните, но  и голема е влокот бидјеќи по тоа граѓаните очекуваат веднаш , би рекол во првите 100 дена да се направи сериозен исчекор од ова политичко мочуриште кое што сите ние тињеме заедно со граѓаните- рече Мицкоски.

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат