Мицкоски до Палмер: Потребно е ресетирање на општеството и безусловна борба против корупцијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна со Американскиот заменик-помошник државен секретар за европски прашања, Метју Палмер.

На средбата зборувале за актуелната политичка состојба, се потенцирано значењето за стратешкото партнерство со САД, како и потребата за остварување на стратешките цели за напредок во интегративните процеси на земјата, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски истакнал дека е за интензивни односи и соработка со САД за сите прашања кои се од заеднички интерес, обезбедувајќи стабилност и развој на процесите. Тој на Палмер му посочил дека потребно е ресетирање на општеството и безусловна борба против корупцијата и апсолутна правда.

Потребно Македонија да се стави на брзата трака за членство во Европската унија преку сериозни сеопфатни реформи, му рекол Мицкоски на Палмер.

Прочитајте и...  ЈП „Водовод и канализација“ со предупредување: Не ја трошете водата за пиење за полнење базени и наводнување, за да нема рестрикции (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Американски полицаец под истрага: Удри жена во лице, камерите го снимија инцидентот (ВИДЕО)

Слободен печат

Богојески од Стара скопска чаршија: Старите занаетчиски дуќани се обележјето на чаршијата кое треба да се зачува

Слободен печат

Спасовски: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Димитров: Врвна амбиција на ВМРО-ДПМНЕ е да избегне правда низ административните и судски лавиринти

Слободен печат

Парични казни за 24 бугарски парламентарци поради неносење заштитна маска

Слободен печат

Заев: Создадовме пријатели околу нас и отворивме перспективи за идните генерации (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Ќе ги провериме сите политичари да видиме кој безмилосно го крадел сопствениот народ (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп најави „грандиозен” огномент во чест на 4 јули, градоначалничката повика жителите да останат дома

Слободен печат

Силјаноска: СЈО се појави зошто не го биваше јавното обвинителство

Слободен печат

Вучиќ: Не го затвораме цел Белград, само ноќните клубови и рестораните од 23 до 6 часот наутро

Слободен печат

Битиќи: Можеме и знаеме, го штитиме секое работно место, ги покачуваме платите

Слободен печат

ОБСЕ: Медиумите се во опасност, план за силна економска поддршка е итно потребен

Слободен печат