Мицкоски: Цениме дека имавме успешна кампања (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Крива Паланка, каде на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори им се обрати на жителите на градот.

Како што посочи ВМРО-ДПМНЕ денеска изборните активности ги завршува со собир во градот, а претходно ќе ги посети Кратово и Ранковце.

Нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ во текот на кампањата говори за нивната понуда, за проектот „Обнова”, којшто е испишан на 360 страни, за тоа како до повисоки плати, повисоки пензии, како до четири милијарди евра инвестиции домашни и странски, како до 640 милиони евра субвенции за земјоделците и нов иновативен пристап во земјоделието, како до реформи во здравството, правосудството што е есенција.

Прочитајте и...  Протест во Белград, демонстрантите фрлаа со јајца и домати врз српскиот Парламент (ВИДЕО)

-Така што имавме што да понудиме и цениме дека имавме успешна кампања и цениме дека поддршката од страна на граѓаните нема да изостане во среда, а потоа да ги засукаме ракавите и сето она кое што сме го ветувале и сето она на кое што се обврзавме да го испорачаме.

Нагласи дека она што можел да го види денеска и да чуе од граѓаните е дека се соочуваат со проблеми.

-Луѓето не се задоволни од секојдневнието, не се задоволни од ова политичко мочуриште наметнато од пандемија повеќе од три години од ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев кое што гледаме цела кампања ја помина заглавено во минатото се уште споменувајќи некаков режим, а имаа повеќе од три години да се справат со тоа со кое што они го нарекуваа режим, наместо денеска да бидат нивни лојални поддржувачи и верен коалиционен партнер имаа можност повеќе од три години да покажат и докажат дека тоа што го тврдеа во минатото е вистина, рече Мицкоски.

Прочитајте и...  Регистрирани се 390 прекршоци за неносење маска

Прочитај повеќе

Слика со портрет на Македонец од 1726 година – најстар запис за населувањето на Македонците во Војводина

Миа Агенција

Регистрирани се 390 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Ураганот Исаја ја погоди Северна Каролина

Слободен печат

Санкционирани „диви тркачи“ на скопските улици (ФОТО)

Слободен печат

Д-р Андоновски: Маската задолжителна за деца над 10 години, треба да има задолжен човек на самиот влез во училиштата кој ќе мери температура

Слободен печат

Пецас денеска ќе ги соопшти промените во грчката влада

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Засилени мерките на Филипините: Повеќе од 27 милиони луѓе се повторно во карантин

Слободен печат

Филипче: Пациентите со трансплантирани бубрези се во добра здравствена состојба

Слободен печат

„Те молам немој да ме застрелаш“: Објавена нова снимка од апсењето на Џорџ Флојд (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт во затвор во Еквадор: Деветмина затвореници загинаа, а 20 се повредени

Слободен печат

Претседателот Пендаровски ќе го отвори јубилејното 60-то издание на Охридско лето

Слободен печат

Извештај на ОН: Северна Кореја развила минијатурни нуклеарни уреди

Слободен печат