Мицкоски на митинг во Скопје: Ова е наша заедничка борба, народот наспроти корумпираната власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во главниот град ги повика членовите и симпатизерите на партијата, но и како што кажа тивкото мнозинство граѓани, разочараните, оние кои бојкотираат избори, оние кои досега не гласале, до припадниците на сите етнички заедници во недела, на 17 октомври, на локалните избори да ги поддржат кандидатите … Продолжи со читање Мицкоски на митинг во Скопје: Ова е наша заедничка борба, народот наспроти корумпираната власт