Мицкоски: Ќе го почекаме Заев да ја поднесе оставката, ако не, ќе изгласаме недоверба на Владата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва пред Собранието изјави дека партиите кои го сочинуваат новото парламентарно мнозинство очекуваат премиерот Зоран Заев да ја поднесе оставката, а доколку не го направи тоа, ќе биде изгласана недоверба на владата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Мицкоски рече дека ќе почекаат до понеделник, бидејќи службите во Собранието не работат … Продолжи со читање Мицкоски: Ќе го почекаме Заев да ја поднесе оставката, ако не, ќе изгласаме недоверба на Владата