15 C
Скопје

Мичел ќе „лапне“ 195 милиони долари од Јута

Јута џез планира богато да го награди својот најдобар кошаркар, Донован Мичел, нудејќи му вистинско богатство за нов договор.

Бекот на „џезерите“ ова лето во НБА плеј-офот го собори клупскиот рекорд по бројот на постигнати натпревари кога постигна 57 поени и сега се очекува еден од најдобрите бекови поентери да добие максимален договор.

Како што јавуваат американските медиуми, Јута му понудила 195 милиони долари за петгодишен договор, а Мичел без размислување ја прифатил понудата.


Мичел во НБА лигата дојде во 2017 година, а него го избра Денвер нагетс како 13. избор на драфтот, но го испрати во Јута каде веднаш се наметна како лидер на „џезерите“. Во дебитантската сезона, Мичел имаше просек од 20.5 поени по наптревари, а во минатата имаше 24 поени по натпревар и 4.1 скок и 4 асистенции.

Поврзани вести

Распоред и саатници за ЕП 2022: Еве кога играме со Данска, Црна Гора и Словенија!

Слободен печат

ВИДЕО: Филмско сценарио на патарина, „Балистите“ ги провоцираа фудбалерите на Вардар!

Слободен печат

Лисабон во „пол-позиција“ пред Лондон да го организира финалето во ЛШ?!

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО: Најубавата спортистка на светот во дресот на Јокиќ – тој е МВП!

Слободен печат

Недвед: Пирло и Роналдо ќе останат во Јувентус

Слободен печат

Кавани потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Слободен печат

Остави Коментар