„Ми јадеше од рацете…“ Непријатни детали од врската на Вуди Ален и посвоената ќерка на неговата поранешна љубов

Холивудскиот режисер и актер Вуди Ален (84) проговори за контроверзната љубовна врска со посвоената ќерка на својата поранешна љубов, Сун Ји Превин (49) во новите мемоари кои ги објави и откри дека на почетокот на нивната страствена врска тие не можеле да ги тргнат рацете еден од друг.

Мемоарите на Ален „Apropos of Nothing“ се посветени на 49-годишната Сун Ји, со која и денес е во брак.

– За најдобрата Сун Ји. И дозволив да ми јаде од рацете и тогаш забележав дека раката ми недостасува, напиша тој во посветата.

Сун Ји Превин е посвоената ќерка на Миа Фероу (75), поранешната партнерка на Вуди Ален со која тој беше во 12-годишна врска.

84-годишниот режисер Вуди Ален и 49-годишната Превин денес се во брак.

Врската ја започнале кога таа имала 22 години, а во мемоарите тврди дека и покрај разликата од 35 години Сун Ји била подготвена за врвно созревање бидејќи некој и покажал љубов.

Тие ја криеле својата врска, а Миа ги открила кога ги пронашла нивните еротски фотографии.

Прочитајте и...  „Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Вуди сега објаснува дека разголените фотографии ги направиле во многу рана фаза на односот, кога во нив владеела страста и кога, како што вели тој, не можеле да ги тргнат рацете еден од друг.

профимедиа

Ален во мемоарите опишува како тој и Сун Ји преминале од однос на двајца луѓе кои не се сакале ништо особено, до пар кој сега е во брак повеќе од дваесет години и кој се уште страствено е заљубен.

Инаку, книгата требаше да биде објавена и претходно, но веста за нејзиното издавање го разбесни неговиот биолошки отуѓен син, наградуваниот новинар Ронан Фероу (32), кој тврди дека Вуди ја злоставувал својата ќерка Дилан Фероу (34).

Дополнително го налутило тоа што книгата требало да ја објави издавачката куќа „Hachette Book Group”, која го објави и неговиот филм „Catch and Kill“.

Прочитајте и...  Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

По гласните побуни тие одбиле да ја објават книгата на Ален, а една недела подоцна таа е објавена од страна на друга издавачка куќа „Skyhorse”.

Вуди и Сун Ји се во брак од 1997 година, а имаат и две деца.

Прочитај повеќе

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат