Пожар во зграда во скопски Карпош

4424

Попладнево изби пожар во зграда во скопската населба Карпош. Како што јавуваат читатели на „Слободен печат“ гори стан во зграда на улица Никола Тесла. Две пожарни возила во моментов го гаснат пожарот.