Метју Меконахи откри дека бил сексуално злоставуван како тинејџер

Актерот Метју Меконахи прозборе за своите животни искуства. Тој во своите мемоари насловени „Greenlights“ откри тајни од неговиот приватен живот за кои јавноста досега не знаела.

 

Instagram

 

Меконахи (50) ги категоризирал настаните во неговиот живот како зелено, жолто и црвено светло – моменти што го натерале да забрза, го предупредиле или го натерале да застане.

 

Instagram

 

Меѓу овие приказни, актерот од „Dallas Buyers Club“ во книгата раскажал и за сексуалните злоставувања кои ги преживеал како тинејџер, податоци кои го шокираа светот.

Првиот инцидент се случил кога имал само 15 години, вториот се случил кога имал 18 години, иако изјавил дека „никогаш не се чувствувал како жртва“.

 

Instagram

 

Прочитајте и...  ФОТО| Со кристали и 10 000 бисери: Погледнете како изгледала венчаницата на Елизабета Втора

Ме уценуваа да ја изгубам невиноста, имав 15 години. Бев сигурен дека ќе одам во пеколот за секс пред брак. Денес, не сум сигурен иако се надевам дека нема да се случи тоа“, напишал Метју.

Три години подоцна, повторно бил малтретиран, но единствено што открил во мемоарите било дека човекот го нокаутирал во комбе.

Актерот не навлегувал во детали за сексуалната злоупотреба, туку рекол: „Никогаш не сум се чувствувал како жртва“.

 

Instagram

 

Имам многу докази дека светот заговара да ме направи среќен“, изјавил актерот.

Минатата недела за магазинот „People“, Метју откри дека неговиот татко Џејмс Доналд Меконахи починал додека бил во кревет со сопругата Кеј.

Прочитајте и...  Народни лекови за парадентозата: Спасете ги своите заби на време!

 

instagram

 

Ми се јави мајка ми. „Татко ти почина“. Ми се пресекоа нозете. Не можев да поверувам. Татко ми почина. Никој и ништо не можеше да го убие. Освен мајка ми. Тој секогаш ми велеше мене и на моите браќа: „Момци, кога ќе заминам, тоа ќе биде додека водам љубов со вашата мајка“. И така и се случи. Тој доживеал срцев удар за време на оргазам“, изјави Метју.

 

Instagram

 

Џејмс почина во 1992 година, се развел од Кеј два пати и се оженил со неа три пати. После третата венчавка, се родил Метју.

Тие беа насилни на моменти. Како што објаснив во книгата тие така комуницираа. Се разведоа двапати, се венчаа трипати. Тоа навистина беше Тихиот океан среде бура“, рече актерот.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 28 ноември: Сите врати ви се отворени, но многу е важно како вие ќе играте

 

Поврзани вести

Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан: Најмногу мислам на вработените!

Слободен печат

ФОТО | Назад во дваесеттите години: Погледнете како изгледала Кетрин Зета Џонс на почетокот на нејзината кариера!

Слободен Печат

Анатомија на бакнежот: Зошто ги затвораме очите кога се бакнуваме?

Слободен печат

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Како во ледено кралство: Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Слободен печат

Крајот на ноември носи огромна промена за овие три хороскопски знаци

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian