Метео: Утринските температури до 13 степени, сончево и топло преку ден

Денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од 24 до 29 степени.

Слично време ќе преовладува и во Скопје каде утринската температура ќе се спушти до 13. степен, а дневната ќе се искачи до 28. степен.

Се најавува период на претежно стабилно време, но со ниски утрински температури. Во вторник и во среда во западните делови можна е појава на нестабилна облачност со повремен дожд и ретки грмежи.

Прочитајте и...  Георгиевски во Скопски агол: Поддршката од граѓаните е клучна за следните локални избори

Поврзани вести

Митко Јанчев пред одлагање на протестот потив Мицковски!

Санофи и ГСК ќе обезбедат 200 милиони дози од својата ковид вакцина за Ковакс

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Душко Арсовски

Слободен печат

Смена на директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот бараат неколку здруженија и комори

Слободен печат

Аплицирајте електронски за ученички стипендии

Преспа – местото кадешто ќе го најдете својот мир

Татјана Миљовска

Остави Коментар