Метео: Сончево со умерена облачност и температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со услови за магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени, а максималната ќе достигне од 17 до 24 степени.

Во Скопје, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со услови за слаба утринска магла. Минималната температура ќе се спушти до 6 степени, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Во текот на наредните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по одделни котлини. Во среда, претежно во јужните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Прочитајте и...  Граѓаните да бидат солидарни, да не ги стигматизираат лицата со КОВИД-19

Поврзани вести

Нови 1022 позитивни случаи на ковид-19 во земјава, починати се 41 лице

Слободен печат

Хрватска: Уапсен сопственик на ноќен клуб поради ширење на ковид-19

Слободен печат

Демонстрантите во Полска не се откажуваат од барањето за измена на Законот за абортус

Слободен печат

Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Слободен печат

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија возврати, го протерува Тарзан Милошевиќ, црногорскиот амбасадор во Белград

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian