Меси во еуфорија по триумфот на Копа Америка: Ние сме шампиони

EPA-EFE/Andre Coelho

Лионел Меси конечно дочека да се израдува на трофеј освоен со аргентинската репрезентација.
Гаучосите“ во финалето на Копа Америка со 1:0 го совладаа Бразил и по пауза од 28 години се шампиони на Јужна Америка.
Поради тоа не е изненадување тоа што Меси ги подели емоциите по триумфот со своите фанови.
Какво преубаво лудило. Ова е неверојатно, фала му на Бог. Шампиони сме у пи*ку материну“, напиша Меси на својот профил на Инстаграм.

 ВИДЕО: Меси конечно освои трофеј со Аргентина, „гаучосите“ триумфираа на Копа Америка

 

Видео на денот