Меси се врати во Париз по негативниот тест на корона

Лионел Меси може да му се приклучи на ПСЖ по негативниот тест/ фото: EPA-EFE/RAUL MARTINEZ

Лионел Меси кој неодамна беше позитивен на коронавирус додека беше во родната Аргентина, вечерва се врати во Париз, откако беше негативен на последното тестирање.

„Тестот кој го направи Лел меси е негативен на коронавирус. Тој пристигна во Париз и ќе и се приклучи на екипата“, објави ПСЖ.

Сепак, „светците“ не сооштија дали Меси ќе биде дел од екипата која во недела го игра дербито со Олимпик Лион.

Иако Меси се опорави од ковид-19, во ПСЖ се уште има неколку играчи кои се позитивни и сигурно нема да играат в недела, тоа се Хуан Бернат, Серхио Рико, Џанлуиџи Донарума, Данило Переира, Натан Битумазал и Левен Курзава.

Видео на денот