Меси откри каде ќе ја заврши кариерата и го „ПЕЦНА“ Реал! (ВИДЕО) - Слободен печат

Меси откри каде ќе ја заврши кариерата и го „ПЕЦНА“ Реал! (ВИДЕО)

Најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси даде големо интервјуто за „RAC1“ кое предизвика доста големо внимание во фудбалската јавност.

Меси говореше околу тоа дека планира да ја заврши својата кариера во дресот на Барселона, и се надева дека ќе игра уште неколку години на големата сцена.

Исто така, Аргентинецот откри и кој натпревар му е најомилен и сигурно не му беше лесно да изберен кој во „морето“ одлични мечеви кои ги одигра во дресот на Барселона и репрезентацијата на Аргентина.

Меѓутоа, Меси без многу дилеми рече дека најомилен натпревар беше оној кој го одиграл на „Сантјаго Бернабеу“ од 2011 година во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Тогаш Барселона го совлада „кралскиот“ клуб со 2:0, а двата гола ги реализираше токму Меси. Посебно импресивен беше вториот гол кога Меси направи „слалом“ низ одбраната на Реал и го „матираше“ Касиљас.

Прочитај повеќе

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат

Ѓоковиќ по 50. пат се игра во осминафиналето на грен слем турнир

Слободен печат

Челси доби корпа од Кавани, ќе плукне 50 милиони за Французин

Слободен печат

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен печат

Ракометарите на Боливија се вистински дудуци, примија 214 гола на три наптревари

Слободен печат

Остави Коментар

four × two =

Прочитај повеќе

Ливерпул го продолжува походот кон титулата, падна и Вулверхемптон (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен печат

Ѓоковиќ го има најдобриот спаринг-партнер во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал го награди Бензема со нов договор

Слободен печат

Поради моите гради, Мирко никогаш не е под стрес

Слободен печат

Фотографии од Шумахер во болнички кревет вредат вистинско богатство

Слободен печат