Меси не е меѓу тројцата кандидати за „Златната топка“!

Според „goal.com” има 10 играчи кои се сериозни кандидати за освојување на „Златна топка” сезонава.

Оваа листа повремено се ажурира, па така моментно напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски кој и натаму е најголем фаворит, следуваат Кристијано Роналдо од Јувентус на второто место, додека трет е фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин де Бруин.

Моментно најдобриот играч на светот според ФИФА, Лионел Меси кој во претходното рангирање беше на третата позиција, падна за едно место.

Топ 10 кандидати за „Златна топка” според „goal.com”:

1. Роберт Левандовски
2. (4) Кристијано Роналдо
3. (2) Кевин де Бруин
4. (3) Лионел Меси
5. (5) Томас Милер (Баерн)
6. (8) Карим Бензема (Реал Мадрид)
7. (6) Нејмар (ПСЖ)
8. (7) Ерлинг Холанд (Борусија)
9. (9) Килијан Мбапе (ПСЖ)
10. (10) Џејдон Санчо (Борусија)

Прочитајте и...  Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат