Меси и Фати за нов триумф на Барселона (ВИДЕО)

Каталонскиот клуб уште од првото полувреме играше со играч помалку но и тоа не им пречеше за да дојдат до убедлив триумф.

Барселона под водство на тренерот Роналд Куман е далеку поинаков тим од тоа што беше минатата сезона. Во новата сезона, со нов тренер, каталонците во два натпревари во Ла Лига имаат две победи, но што е поважно играат далеку подобро од ланската сезона.

Каталонците славеа со 0:3 на гостувањето кај Селта иако поголем дел од натпреварот го играа со играч помалку поради црвениот картон на Клемен Ленгле.

Тинејџерот Ансу Фати уште еднаш покажа дека е на добар пат да стане фудбалска суперѕвезда и во 11. минута му носи водство на својот тим.
Барселона во 51. минута поведе со 2:0 по мајсторијата на Лионел Меси кој нанижа неколку дефанзивци на Селта пред да го совлада голманот Нето. Точка на натпреварот стави Серхио Роберто во судиското продолжение.

Прочитајте и...  Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)