17 C
Скопје

Меси и Барселона се согласија да го раскинат договорот!

Познатиот спортски новинар Фабрицио Романо тврди дека Лионел Меси и Барселона се согласија да го раскинат договорот на Аргентинецот.

Состанокот на Меси и управата е завршен. Тој не се согласува со проктот на Роналд Куман и одлучи да го напушти клубот – напуша добро информираниот Романо на својот Твитер профил.

фото: принтскрин/twitter.com/FabrizioRomano

Претходно известувач од телевизијата „TyC“ која прва ја објави веста, соопшти дека состанокот во клубот е завршен и дека некои членови на управниот одбор си дадоа составки, дури предложија и гласање за недоверба на Бартомеу.

И Романо предвидува дека можно е Манчестер сити да биде меѓу првите што ќе се обиде да контактира со Меси кога и официјално фудбалскиот свет ќе дознае дека навистина играчот не е повеќе член на каталонскиот клуб.

Прочитајте и...  Дали дојде време Салах да си оди од Ливерпул

Клубот од „Етихад“ е еден од ретките моментно во светот кој може да му гарантира огромни плати на Аргентинецот.

Обложувалниците го предвидуваат новиот клуб на Меси!

Поврзани вести

Георгиевски: Мотор е потенцијален противник и во Лигата на шампионите

Слободен печат

Велковски се враќа во тимот на Е. Пелистер: Против Татран ќе се покажеме во вистинско светло

Слободен печат

Алушовски: Натпреварот со Елверум физички и психички не исцрпи, но против Мотор одиме на победа

Слободен печат

Англичаните сметаат дека Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер во историјата

Слободен печат

Бабиќ: Одбраната е клучот за победа над Татран

Слободен печат

Златан му порача на Леброн: Батали ја политиката

Слободен печат

Остави Коментар