МЕСИ, ГЛЕДАШ ЛИ: Јоана е чудо во светот на фудбалот! (ВИДЕО)

Јоана Далије има 19 години, доаѓа од Франција и се занимава со фристајлинг.

Каде и да се појави Французинката го привлекува вниманието со својата фудбалска уметност.

А што сè со топката, нема да поверувате додека не видите со своите очи!

View this post on Instagram

I miss Miami😢🌴🇺🇸 Rate this /100 ?🧐

A post shared by YOANNA DALLIER (@yoannafreestyle) on

Тоа што Јоана изведува, не може ниту нејзиниот омилен фудбалер, официјално најдобриот играч на светот, Лионел Меси.

Минатата година успеа да се најде во Топ 16 на шампионатот на Франција, на кој беше единствената жена учесник!

Прочитајте и...  Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат