Месецов сте се „скршиле“ од читање книги, еве го доказот (ФОТО)

Ја отворивме уличната библиотека лоцирана на најфреквентната локација (од трите), во Градски парк, и заклучивме дека сте се „скршиле“ од читање.

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Не дека е угол празна, ама нам ни изгледа дека сè што ви се маткало по дома, наместо да собира кај вас прашина, сте го донеле тука.

Ај да се потсетиме како ваквите библиотеки изгледаат низ светот.

Инаку, прокетот со уличните библиотеки на три локации во Скопје, а во реализација на Град Скопје и ЈУ Детски културен центар „Карпош“, е „стар“ од средината на минатиот месец.

Прочитајте и...  Италија: Разбиена мафијашка мрежа, со измами пренасочувале пари од еврофондови

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

1 comment

zak 14/10/2019 - 18:48 at 18:48

Knigi odamna nikoj ne cita ,posebno pomladava generacija koja spi na face,
zapad i Evropa daleku se od na…
Zlatko

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција