Месецов сте се „скршиле“ од читање книги, еве го доказот (ФОТО) – Слободен печат
ВестиКултура

Месецов сте се „скршиле“ од читање книги, еве го доказот (ФОТО)

Се изначитавте ли книги од малите улични библиотеки?

Ја отворивме уличната библиотека лоцирана на најфреквентната локација (од трите), во Градски парк, и заклучивме дека сте се „скршиле“ од читање.

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Не дека е угол празна, ама нам ни изгледа дека сè што ви се маткало по дома, наместо да собира кај вас прашина, сте го донеле тука.

Ај да се потсетиме како ваквите библиотеки изгледаат низ светот.

Инаку, прокетот со уличните библиотеки на три локации во Скопје, а во реализација на Град Скопје и ЈУ Детски културен центар „Карпош“, е „стар“ од средината на минатиот месец.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close