Мерната станица за воздух во Центар една недела неактивна (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Мерната станица за воздух во Центар една недела неактивна (ФОТО)

Мерната станица во Скопје – Центар на Министерството за животна средина и просторно планирање целосно откажа. Од 30 јули, станицата веќе не покажува податоци за ниту еден од сензорите на истата.

Како што може да се види, на официјалната страна на Министерството, последните резултати се на 29 јуни, единствено за суспендирани честички (PM10).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close