Меркур во Девица: Што ги очекува хороскопските месеци до крајот на месецот?

ренесанса
Фото: Unsplash / Europeana

Вчера, 4 август, Меркур влезе во знакот Девица, каде што ќе остане до 25 август. Ова е еден од најповолните периоди поврзани за работа и финансии! Енергијата на Меркур ќе биде многу силна, затоа искористете ги вашите шанси за развој на идеи и бизнис и постигнување на најдобри можни финансиски резултати. Еве како Меркур во Девица ќе влијае на хороскопските знаци.

Овен

Работете на воспоставување нови деловни врски. Важно е да запознаете нови луѓе и да работите како тим. Астролозите ве советуваат во овој момент да ги ставите на втор план личните цели, да се фокусирате на општото добро. На долг рок, ова е многу важно.

Бик

Во наредниот период можете безгрижно да трошите и вложувате пари. Само добро анализирајте што е профитабилно. Ова е идеален период за учење нешто ново, стекнување нови знаења и запознавање со законите на парите. Астролозите ве советуваат да не го губите времето, туку да го искористите за учење.

Близнаци

Овие три недели ќе бидат најпродуктивниот период за вашиот знак со месеци. Најголем степен на среќа ги очекува оние кои се максимално концентрирани и подготвени за напорна работа. Контактите со клиентите ќе бидат повеќе од одлични, ќе обезбедите нови клиенти и ќе го проширите бизнисот. Доколку барате нова работа, ќе можете да ги добиете најдобрите услови и бенефиции.

Рак

Во наредниот период вашата интуиција ќе биде на највисоко ниво. Што се однесува до финансиите, обидете се внимателно да ги проучите сите чекори пред да преземете било што. Ако почнат да се случуваат некои неповолни настани, Меркур ќе ви помогне сèд а помине што е можно побезболно.

Лав

Ве очекуваат службени патувања. Искористете ги за да остварите нови познанства кои можат да бидат корисни во вашиот бизнис. До крајот на престојот на Меркур во Девица, најверојатно ќе разберете каде треба да одите понатаму и какви одлуки да донесете.

Девица

Во овој период ќе бидете многу продуктивни, без разлика на вашето поле на активност. Ако работите неуморно и посветено, тогаш вашата животна и финансиска состојба драстично ќе се промени на подобро. Ќе оставите повеќе од поволен впечаток кај другите.

Вага

Во периодот на силниот Меркур ќе можете многу полесно да ја одвоите вистината од лагата. Финансиски, ова многу ќе ви помогне да се искачите на скалилата во кариерата. Ако вашата работа вклучува многу комуникација со луѓе, ве очекува голем успех.

Скорпија

Август може да го сметате за време кога ќе се воспостават нови правила во вашиот живот. Речиси е сигурно дека ќе мора да најдете нови извори на инспирација и мотивација за работа. Оние кои сè уште не се пронашле во животот, сега имаат можност да го сторат тоа. Добро време е да си поставите цели.

Стрелец

Стрелецот го очекуваат голем број пријатни изненадувања. На пример, некој ќе може да купи нешто од голема вредност со голем попуст. Некои други Стрелци ќе успеат да остават одличен впечаток кај претпоставените и да добијат покачување или унапредување. Во наредниот период вашата харизма ќе биде на завидно ниво, а тоа е многу важно за финансиски успех.

Јарец

Меркур ќе ве направи попродуктивни бидејќи ќе можете да направите многу повеќе за помалку време. Исто така, овој период е поволен за завршување на веќе започнатите проекти. Само бидете трпеливи и фокусирајте се на вашата цел.

Водолија

За време на силното влијание на Меркур, ќе можете да оставите најдобар впечаток кај клиентите, шефовите и колегите. Ова е време кога ќе можете да излезете од вашата комфорна зона и да почнете да ги остварувате вашите соништа. Многу е важно да имате визија за вашата цел бидејќи без неа Меркур ќе ви биде целосно бескорисен.

Риби

Секогаш кога ќе треба да донесете одлука, слушнете ја вашата интуиција – таа особено ќе ви послужи во наредниот период. Меркур нема да ви дозволи да направите фатална грешка. Периодот е добар за работи поврзани со креативност, ќе можете лесно да развивате нови идеи и со тоа да напредувате.

Видео на денот