Меркур влегува во знакот на Вага и останува до 5-ти ноември: Еве што нè чека

хороскоп вага меркур
ФОТО: Pixabay

Во овој период, ќе чувствуваме хармонија, рамнотежа и компромис во преговорите што ќе ги водиме. Комуникацијата ќе биде многу подобра отколку порано затоа што ќе се обидеме да имаме значајни и мирни дискусии. Единствената негативна работа во овој период може да биде дека ќе бидеме малку критични.

Погледнете како транзитот на Меркур во Вага ќе влијае на вашиот хороскопски знак

Овен

Нема да ви биде лесно да најдете рамнотежа со другите, но во периодот што следи, ќе склучите мир со некои многу важни луѓе и ќе создадете хармонија во односите. Односите ќе станат избалансирани и ќе бидете позадоволни.

Бик

Овој период може да донесе стрес и замор што ќе бидат предизвикани од прекумерна работа. Сепак, тоа нема да трае долго, многу брзо ќе почувствувате наплив на позитивна енергија и сила.

Близнаци

Излегувајќи од зоната на удобност, можете да ги видите многуте можности што ви претстојат. Во овој период, ќе бидете многу повнимателни во преземањето ризици бидејќи ќе сакате да го обезбедите својот успех.

Рак

Во овој период, ќе посветите многу внимание на зборовите што ги кажувате и мислите што ги имате. Ќе размислувате за сè со доза претпазливост за да избегнете можни грешки.

Лав

Стресот што ќе го почувствувате во овој период може да има големо влијание врз вашето расположение. Престанете да бидете параноични и да размислувате што мислат другите за вас. Фокусирајте се на себе, а не на она што другите ви го велат зад грб.

Девица

Искористете го овој период за малку подобро да ги организирате вашите финансии. Доколку е потребно, побарајте совет од оние кои се подобро упатени во финансиските прашања, бидејќи тоа може да ви помогне да заштедите многу пари и време.

Вага

Ако се обидете да зборувате од срце, би можеле да создадете подлабока врска со оние за кои се грижите. Време е да бидете искрени и отворени кога станува збор за вашите чувства и ќе бидете изненадени колку тоа ќе биде возвратено.

Скорпија

Некои тајни може да се откријат, а тоа може да се случи само затоа што вие сакате. Ќе сакате да откриете некои детали за вашиот живот со другите што ќе ви овозможат да создадете поблиска врска со некои луѓе во иднина.

Стрелец

Време е да се прилагодите на вашите лични цели. Ако се посветите на вашите желби и цели, ќе можете да го создадете животот што го сакате за себе. Направете листа на цели за себе и полека започнете да ги постигнувате.

Јарец

Внимавајте што објавувате на социјалните мрежи бидејќи тоа може да ви дојде на глава. Не зборувајте јавно за вашите чувства, бидејќи некои луѓе може погрешно да ги протолкуваат.

Водолија

Обидете се да ги гледате проблемите од друг агол, бидејќи тоа може да ви даде појасна слика. Откако ќе направите чекор назад и ќе ја видите поголемата слика, ќе можете подобро да ја разберете целата ситуација и да донесете вистинска одлука.

Риби

Во овој период можеби нема да можете да најдете логично објаснување за некои работи, што значи дека ќе мора да се потпрете на вашата интуиција за да ги најдете одговорите што ги барате.

Извор: „Infoplus“

Видео на денот