Меркел стигна во Тирана, првата средба е со Рама

Германската канцеларка, Ангела Меркел, која ќе престојува во официјална неколкуласовна посета, пристигна на аеродромот во Тирана.   Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber  Taa беше пречекана од министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, германскиот амбасадор во Тирана, Петер Зинграф и албанскиот амбасадор во Германија, Артур Куко.    Џачка ја поздрави германската канцеларка и … Продолжи со читање Меркел стигна во Тирана, првата средба е со Рама