Меркел: Носам маска кога одам во продавница

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера изјави дека носи заштитна маска кога оди во продавница.

– Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кого одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ме виделе со маска, истакна Меркел, одговарајќи на новинарско прашање зошто никогаш не е видена со маска.

Таа додаде дека нема да открие во кои продавници пазарува.

Прочитајте и...  Четири години од обидот за државен удар во Турција

Прочитај повеќе

Раст на прометот на индустријана во мај во однос на претходниот месец

Слободен печат

Бајрамовска- Мустафа: Сите прекршувања на избирачкото право да се пријават кај Народиот правобранител (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски на Свечено собрание на ДПТ: Едно општество за сите и европска држава се сигурност за сите

МИА Агенција

Спасовски: Ние се грижиме за потребите на луѓето, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се опција

Слободен печат

Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! – 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Слободен печат

Најубавите цитати од Марк Твен кои веднаш ќе ви го подобрат расположението: Подобро е да молчиш и да те сметаат за будала, отколку да прозбориш и така да го отстраниш секој сомнеж

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бензема би можел да заврши зад решетки!?

Слободен печат

Касами: Различни партии се соединивме за иднината на европска Македонија

Слободен печат

Едноставен рецепт: Направете си сами сок од праски

Теодора Циклевска

Раста во раце ја држи ќерка му (2), а позади него се гледа џоинтот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Австрија дозволи сексуални услуги, но препорача ограничен физички контакт

Слободен печат

Две познати српски пејачки позитивни на коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски