Меркел: Добро сум, јасен ми е интересот за мојата состојба – Слободен печат
ВестиПланета

Меркел: Добро сум, јасен ми е интересот за мојата состојба

Таа додаде дека е уверена дека таквите реакции „како што доаѓаат, така и поминуваат“.

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба бидејќи во последните две недели двапати во јавноста имаше напад на треперење и нагласи дека се чувствува добро.

– Добро сум – рече Меркел (65) на крајот на дводневниот самит на Г-20 во јапонскиот град Осака.

Таа додаде дека е уверена дека таквите реакции „како што доаѓаат, така и поминуваат“.

Меркел завчера за време на церемонија во Берлин трепереше и изгледаше како да не и е добро. Слична сцена се случи и пред 12 дена за време на пречекот на украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close