Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Мерил Стрип, Лин-Мануел Миринда и Ема Стоун се одбрани да бидат во одлучувачкиот одбор наредната Мет Гала, пишува people.com.

Metropolitan Museum Of Art во мај 2020 година, слави 150 години, а познатото хуманитарно и модно случување се одржува под темата „About Time: Fashion and Duration“.

Медиумите истакнуваат дека оскаровката до сега не била дел од оваа посебна вечера, а со актерското трио во одборот се наоѓаат и Николас Гескваер и Ана Винтур.

Потсетуваме дека Хери Стајлс, Ријана, Амал Клуни, Серена Вилијамс, Кејт Бланшет и Никол Кидман се некој од претходните познати имиња во составот на одборот.

Ендру Болтон од музејот во Њујорк откри дека инспирацијата за изложбата дошла од романот „Орландо“ од авторката Вирџинија Вулф, како и филмската адаптација на режисерката Сели Потер од 1992 година.

Прочитајте и...  Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш не излегува од мода! (ФОТО)

Изложбата ќе биде отворена до почетокот на септември 2020 година.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат