Мело се враќа - потпишува за нов НБА клуб! (ФОТО) - Слободен печат

Мело се враќа – потпишува за нов НБА клуб! (ФОТО)

Како пренесуваат медиумите во САД, Кармело Ентони после една година ќе се врати во НБА и тоа во дресот на Портланд Трејл Блејзерс.

Помеѓу оние кои ја објавија ова вест е и Адриан Војнаровски од „ЕСПН“, кој тврди дека ветеранот ќе добие „негарантиран“ договор од Портланд, и дека дневно ќе биде платен 14.490 илјади долари.

Договорот ќе биде постојан од 7 јанари. Демијан Лилард, првата ѕвезда на тимот, даде „зелено светло“ за доведување на 35-годишниот Ентони, кој 10 пати учествуваше на „Ол Стар“, шестпати беше избран во најдобриот тим на лигата, беше исто така и најдобар стрелец.

Тој го напушти Хјустон на почетокот на минатата сезона по само десет натпревари и оттогаш е без клуб. „Мело“ во редовите на Блејзерси треба да биде замена за повредениот Зек Колинс.

Портланд, ланскиот финалист на Западот, не блеска на стартот на тековната сезона и има учинок од четири победи и осум порази.

Прочитај повеќе

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × one =

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат