Меланија Трамп за првпат се појави во јавноста по битката со коронавирусот и ги воодушеви присутните со елегантниот стајлинг! (ФОТО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се појави на последната претседателската дебата, првпат во јавноста по веста дека има коронавирус на крајот на септември.

ЕПА

Таа и Доналд Трамп се појавија во Тенеси, каде се одржа третата дебата меѓу Трамп и неговиот противкандидат, демократот Џо Бајден, пренесува „Фокс њуз“.

ЕПА

Меланија го привлече вниманието кон себе носејќи црн фустан и црни салонки Лубутон кои се нејзин заштитен знак, но исто така таа ги следеше протоколите и за време на дебатата носеше црна заштитна маска.

ЕПА

Минатата недела беше објавено дека таа добила негативен коронавирус тест, но сепак избегнуваше да се појавува во јавноста, бидејќи се уште чувствувала последици од вирусот.

Прочитајте и...  Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Поврзани вести

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не фрлајте ја кората од портокал – Доколку се користи вака, го лекува срцето, ги смирува воспаленијата, го регулира притисокот!

Слободен Печат

ФОТО| Со кристали и 10 000 бисери: Погледнете како изгледала венчаницата на Елизабета Втора

Слободен печат

ФОТО: Лила Филиповска на ручек во скопската ЗОО и тоа погледнете со кого!

Време е да почнете да додавате коприва во вашата исхрана, еве зошто

Слободен Печат

ВИДЕО | Сакаше да ја запроси, па доби удар во глава: Но, погледнете го крајот!

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian