Меланија Трамп носи совршени модни одлуки: Првата дама на САД изгледаше неверојатно!

Ниту Меланија Трамп не може да одолее на ова легендарно модно парче. Првата дама на Соединетите Американски Држави избра црн фустан до колена за да ја одбележи годишнината од терористичкиот напад со киднапирани патнички авиони на Светскиот трговски центар во Њујорк и зградата на Пентагон во Вирџинија.

профимедиа

Таа и нејзиниот сопруг присуствуваа на церемонијата по повод одбележувањето на 19-годишнината од несреќата на Јунајтед ерлајнс на летот 93.

профимедиа

Малиот црн фустан го поврза со наметка со долги ракави во иста боја, која ја затегна со појас околу половината, а целата комбинација ја дополни црни потпетици.

профимедиа

Меланија Трамп е љубител на дизајнерски чевли, па така и овој пат не можеше да одолее да носи едни од нив.

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Прочитај повеќе

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат