Меланија Трамп: Најудобниот модел на високи потпетици до глужд

Љубителките на високи потпетици може да се поделат на три тима: заколнати љубителки на шпицестите високи потпетици, љубителки на заоблените потпетици и заговорнички на двете варијанти.

Дамите кои се обожавателки на шпицестите потпетици нема да го одобрат изборот на Меланија.

Првата дама на САД го посети националниот парк Тетон во сојузната американска држава Вајоминг. Таа го обиколи истражувачкиот центар Крег Томас, а потоа се дружеше на отворено со ренџерите и учениците кои дојдоа да ја поздрават.

Melania Trump u Nacionalnom parku Teton
Profimedia

Меланија се навикнавме да ја гледаме во елегантни комбинации, но овој пат покажа извонредно лежерно есенско издание. Беж фармерките и белиот џемпер првата дама ги искомбинира со топла кафена јакна, а на нозете ги носеше споменатите потпетици.

Прочитајте и...  Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!
Melania Trump
Profimedia

Наместо вртоглави потпетици какви што таа умее да одбере, овој пат одбра многу постабилни блок потпетици, чија умерена должина би ја одобриле дури и најстрогите ортопеди.

Udobne gležnjače Melanije Trump
Profimedia

Можеби нема на сите да им се допаднат, но едно е сигурно – ова е проверено еден од најудобните модели на високи потпетици до глужд.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат