Меланија Трамп му контрира на Доналд! Ги повика Американците да носат маски за да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се вклучи во борбата против коронавирусот. Сними видео во кое ги повикува луѓето да носат маски, а потоа објави и своја фотографија со маска.

„Додека Центарот за контрола и превенција на болести продолжува да го проучува ширењето на ковид-19, надлежните препорачуваат да носите заштитни маски на јавни места на кои е тешко да се одржуваат мерките за социјално дистанцирање, како што се продавниците за прехранбени производи и аптеките. Запомнете, тоа не го заменува социјалното дистанцирање. Тоа е само уште една мерка за да бидеме сигурни“, рече Меланија.

Пред неколку дена Трамп на Американците им советуваше да носат шалови и марами преку лицето додека одат на јавни места. Иако тој самиот има фобија од микроби, нагласи дека нема да носи маска.

Прочитајте и...  И коронавирусот (зло)употребен во изборна кампања

Не сакам да ја носам, тоа е само препорака, рече претседателот на САД, која во моментов брои најмногу заразени и починати лица како последица на коронавирусот.

Прочитајте и: 

Хорор во болница во Њујорк: Страдање, болка и смрт на секои десет минути (ФОТО+ВИДЕО)

Морничави снимки: Масовна гробница за починатите во Њујорк (ВИДЕО)

ИНТЕРВЈУ со Владимир Четкар од Њујорк: Амбулантните сирени не стивнуваат, луѓето се во паника поради шокантниот пресврт

 

Прочитај повеќе

Виц на денот – Лозинка

Слободен печат

Карди Би со провокативна фотографија ја покажа новата тетоважа која се протега низ целото тело!

Слободен Печат

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерот Двејн Џонсон присуствувал на раѓањето на сите свои ќерки: Жените се неверојатни битија!

Слободен Печат

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Лепа Брена го соопшто неговото повлекување од јавната сцена!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски

Големата трансформација на Бен Афлек која се случи во врската со новата „Бонд“ девојка (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие чевли се неизбежен тренд за лето: Лесни, практични и се комбинираат со се! (ФОТО)

Слободен Печат