Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Екипата на Којотес Тлаксала го промовираше Кристијано Роналдо како свое ново засилување.

Секако, направија шега во која ги вклучија најголемата ѕвезда на „Старата дама“, Роналдо, и Јувентус. Му посакаа добредојде на Португалецот со овие зборови:

Гледаш ли како убаво ќе те личи со нашиот дрес? Кажи му на Јувентус да одговори на повикот – напиша овој клуб.

Со ваквиот потег Мексиканците секако предизвикаа огромно внимание, но за нивна жал доаѓањето на Роналдо останува само сон.

Можеби португалскиот фудбалер после авантурата со Јувентус, кариерата како што од претходно се шпекулира дека ќе ја заврши во САД, па можеби од блиску ќе имаат шанса барем да го запознаат еден од најдобрите играчи на светот.

Прочитајте и...  Ракометот во мирување: Позитивни на коронавирус и во РК Радовиш!

Прочитај повеќе

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Слободен печат

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Слободен печат

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат

Јувентус, Наполи и Рома се договорија, Џеко и Милик ги менуваат клупските бои

Слободен печат