Мекларен го претстави болидот за новата Ф1 сезона (ВИДЕО)

Автомобилот е сè уште во портокалова, со некои сини украси, но за прв пат има „мат финиш“.

Тимот на Мекларен го претстави новиот болид „MЦЛ35″ на церемонијата во својот Центар за технологија. Тој е сè уште во портокалова, со некои сини украси, но за прв пат има „мат финиш“.

На тоа се потпираат и Ред Бул, Мерцедес и Ферари, бидејќи покрај добриот изглед, оваа опција ја олеснува шасијата за неколку стотини грама.

– Ми се допаѓа многу. Новиот мат дава финиш на целата работа што е поставена во овој автомобил и изгледа одлично – вели пилотот на тимот, Карлос Сајнз.

Ландо Норис, неговиот тимски колега се пошегува: „Јас сум дизајнерот!”

Прочитајте и...  „Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Шефот на тимот, Андреас Зеидел изјави дека автомобилот за прв пат бил претставен пред луѓето од целиот тим синоќа во знак на благодарност за сработеното.

– Денес е следниот чекор во нашето патување. Сепак, не треба да се занесуваме затоа што сезоната ќе биде тешка – рече Зеидел.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

оне × оне =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат