Мекинро: Мислам дека сезоната за Ѓоковиќ е завршена

Новак Ѓоковиќ предвреме ги заврши настапите на УС Опен поради повредата на рамото. Првиот тенисер на АТП ранг листата, во третиот сет од осминафиналето против Станислас Вавринка го предаде мечот иако веќе губеше со 2:0 во сетови.

Легендарниот американски тенисер, Џон Мекинро, кој сега работи како стручен аналитичар за неколку ТВ куќи смета дека Новак нема да се врати годинава на терените.

– Мислам дека Новак нема да го гледаме до крајот на годината. Мислам дека нема да ризикува пред време да си врати и да ја влоши состојбата со рамото – изјави Мекинро за ЕСПН.

Засега сè уште не е позната тежината на повредата на Ѓоковиќ и дали ќе биде потребна подолга рехабилитација или не.

Прочитајте и...  Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат