Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене - Слободен печат

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Најпознатата ММА ѕвезда на денешницата по спектакуларниот нокаут, потсети дека е најголем брбливец во УФЦ.

На Мекгрегор му беа потребни само 40 секунди за да дојде до спектакуларна победа над Доналд Серон со што во својата кариера има скор од 22 победи и само четири порази. Истовремено со победата, Ирецот стана првиот борец воп историјата кој остварил победи во три тежински категории, перо лесна, лесна и велтер.

– Ми се допаѓа велтер категоријата, но истовремено сакам да ги менувам тежинските категории, да одам горе-доле. Навистина добро се чуствував и излегов од борбата недопрен. Се наоѓам во добра форма, но морам сè уште да работам за да се вратам на нивото на кое бев пред паузата – изјави Мекгрегор.

Иако престедателот на УФЦ, Дејна Вајт сака реванш кој на организацијата би и донел вистинско богатство, Мекгрегор-Нурмагомедов, Ирецот им фрли ракавица на сите заинтересирани.

Прочитајте и...  Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

– Секоја од овие будали кои ја гледаа борбата може да добијат „порција“ ќотек. Секој. Не ми е важно името, дури и оваа будала што седи тука – изјави Мекгрегор мислејќи на Пол Фелдер, УФЦ борец кој работи и како стручен коментатор, а во минатото често го критикуваше Ирецот.

– Исто така, следен противник може да биде и онаа будала во баде-мантилот – прокоментира Мекгрегор мислејќи на Хорхе Масвидал.

Прочитај повеќе

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

пет × три =

Прочитај повеќе

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат