Мејведер во ринг против Нурмагомедов, тоа би била најскапата борба во историјата!

Освен меч против Хабиб Нурмагомедов, а за непоразениот боксер Флојд Мејведер не е проблем во реванш дуел повторно да ги одмери силите против Конор Мекгрегор.

Мејведер би сакал да боксува против Ирецот, но за 300 милиони долари, а за истата сума е подготвен да влезе во рингот со Нурмагомедов.

Американецот објасни зошто неговото долготрајно ментално здравје е поважно од заработката, поради што води само борби за кои знае дека лесно може да победи.

– Конор Мекгрегор не може да удира – рече Мејведер.

Тој додаде дека и натаму тренира и вежба, и не е далеку од своите борбени вештини, но не звучи како приоритет.

Прочитајте и...  Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Поврзани вести

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат

Лацио повторно во ЛШ: УЕФА потсети на мајсторијата на Пандев против Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Слободен печат

Солскјер изненади со списокот на играчи пред дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар